MISJA

Holistyczniezdrowi.pl to poradnia dietetyczna działająca w Warszawie oraz online.

Naszą misją jest promowanie wiedzy z zakresu dietetyki, opartej na wiarygodnych źródłach, dzięki czemu samodzielne będziesz dokonywać mądrych wyborów i kształtować zdrowe nawyki, bez poczucia zagubienia w natłoku informacji.

Wierzymy, że zdrowa dieta powinna być przyjemnością, a nie ograniczeniem.

Dzięki holistycznemu podejściu, pomożemy Ci stworzyć Twoją własną strategię na zdrowie.

Dostarczamy praktycznych rozwiązań, które pomogą Ci zmienić nawyki sterujące Twoimi wyborami żywieniowymi, 

Bez zakazów i nakazów, z pozytywnym nastawieniem.

Po diagnozie PCOS zaczęłam zgłębiać wiedzę na ten temat. Z zaskoczeniem odkryłam, jak ogromną rolę przy tej dolegliwości odgrywa odpowiednio skomponowana dieta.

Gdyby nie te doświadczenia, nie umiałabym pomóc osobom, które rezygnują z pracy nad poprawą jakości swojej diety po jednorazowym odstępstwie od swoich założeń. Nie zrozumiałabym także, że krążące w internecie mity dietetyczne potrafią nieźle namieszać, ani że podstawowym błędem jest przechodzenie na dietę z myślą, że jest ona etapem przejściowym, zamiast decyzją na resztę życia. 

Dlatego stworzyłam Holistyczniezdrowi.pl - poradnię dietetyczną pełną empatii i zrozumienia.

Mam na imię Zosia. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Jestem dietetykiem oraz trenerką personalną Jeżeli pozwolisz, pomogę Ci odkryć to, co fascynuje mnie w dietetyce i sprawia, że zdrowe wybory nie wiążą się z poświęceniem.

Przede wszystkim jednak, zastanawiam się, jak mogę pomóc Tobie?

 

Co nas wyróżnia?

Działamy głównie online

To oznacza, konsultację możesz odbyć w wygodnym dla Ciebie miejscu i bez wychodzenia z domu. Do każdego planu dietetycznego dołączamy listę zakupów. Wykonanie posiłków na cały dzień nie zajmie Ci więcej niż godzinę. To pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który z pewnością sobie cenisz.

 

 

Chcę, aby zdrowa dieta i aktywność fizyczna nie kojarzyły się z przymusem lub smutnym obowiązkiem, ale były przyjemnym odkrywaniem swojego własnego planu na zdrowie.

Skuteczna dieta jest wolna od zakazów i nakazów, których łamanie wywołuje poczucie braku skuteczności i porażki, a tym samym poddawania się w budowaniu zdrowych nawyków.

Uwzględnia ona też rozwiązania typu win-win, dopasowane do danej osoby, biorąc pod uwagę jej preferencje, a głównym celem pozostaje zdrowie.

Obalamy mity dietetyczne, bazując na najnowszych badaniach naukowych w nurcie EBM (Evidence Based Medicine) i doświadczeniu w praktyce.

Rozumiemy, że każda osoba jest inna, ma inną historię i różne potrzeby.

Przy rozpoczęciu współpracy, najważniejszym etapem jest rozmowa, dzięki której plan będzie maksymalnie dopasowany do Ciebie.

Rozumiemy, że zmiany wiążą się z łatwiejszymi i trudniejszymi momentami oraz wieloma pytaniami, dlatego w każdym z nich Ci towarzyszymy, co umożliwia stała możliwość kontaktu z dietetykiem.

Nasze plany dietetyczne opierają się na produktach sezonowych, łatwodostępnych, pochodzenia naturalnego. Stosujemy minimum niezbędnych suplementów diety.

W przeciwieństwie części branży fitness, nie skupiamy się na obsesyjnym liczeniu kalorii, kilogramów i centymetrów. Najlepszym miernikiem Twojego sukcesu jest dla nas Twoje dobre samopoczucie, lepsze zdrowie i uśmiech na twarzy.

Wierzymy w naturalne piękno każdej osoby i pomagamy w jego odkrywaniu.

OPINIE

WARTOŚCI

Era dietetyków wyciągających z szuflady jadłospisy stworzone na podstawie jednego szablonu chyba na dobre przeminęła. 

Długie listy pełne zakazanych produktów i spowiadanie się z każdego kawałka czekolady - tego już nie ma. 

Na szczęście jako dietetyk, jestem również człowiekiem. Podobnie do Ciebie, nie mam czasu na codzienne stanie w kuchni, robię zakupy w popularnych sklepach i lubię słodycze.

Dlatego rozumiem większość problemów związanych z dietą, które Cię na co dzień spotykają. 

Sama przeszłam też drogę od nadwagi w dzieciństwie, przez niezdrową relację z jedzeniem i zaburzenia odżywiania w liceum, eksperymentowaniem ze średnio jedną nową “dietą” na tydzień” i niechęć do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, do miejsca w którym jestem teraz.

Miejsca, w którym zdrowa dieta i aktywność fizyczna sprawiają mi radość i pomagają w realizacji codziennych celów. Miejsca, gdzie one służą mi, a nie odwrotnie.

 

Nasza historia

OFERTA

Stawiamy na edukację i naukę nawyków

Poradni towarzyszy blog, w którym znajdziesz wiele artykułów bazujących na najnowszej wiedzy z zakresu dietetyki, opartej na EBM (evidence based medicine - medycynie opartej na dowodach) oraz naszym praktycznym doświadczeniu.

Wiemy, że gotowe plany dietetyczne same w sobie niczego nie zmienią. Oferujemy także stały kontakt z dietetykiem, co pozwala wyjaśniać pytania i wątpliwości na bieżąco, a w konsekwencji prowadzi do uzyskania całkowitej samodzielności w dokonywaniu mądrych wyborów w diecie.

 

 

Uważamy, że empatia to podstawa udanej współpracy

Relacja oparta na słuchaniu pomaga znacznie skuteczniej realizować cele. Rozpoczęcie współpracy zawsze poprzedza konsultacja aby dzięki uzyskanym podczas niej informacjom, jak najlepiej dostosować dietę do Ciebie. Indywidualne, zawsze od zera układane jadłospisy, uwzględniają ulubione przepisy i produkty naszych podopiecznych oraz sklepy, w których najczęściej robią zakupy. Pomijają też dania, za którymi nie przepadają. Zawsze możesz sprawdzić, jakie jest ich zdanie na ten temat.

 

 

U nas nie obowiązują listy zakazanych produktów

Uczymy dokonywać mądrych wyborów i dajemy wolność. Nakładanie restrykcyjnych ograniczeń, tyrańskie treningi, stosowanie głodówek i niepraktyczne plany dietetycznie, to zdecydowanie nie nasza specjalność. Wierzymy, że dobrze ukształtowane zdrowe nawyki, dzięki motywowaniu do zmian bez zakazów, nakazów i skrajności, przynoszą lepsze rezultaty niż tymczasowe rozwiązania w oczekiwaniu na natychmiastowe rezultaty.

Nasze plany dietetyczne opierają się na produktach sezonowych, łatwodostępnych, pochodzenia naturalnego. Stosujemy minimum niezbędnych suplementów diety.

W przeciwieństwie części branży fitness, nie skupiamy się na obsesyjnym liczeniu kalorii, kilogramów i centymetrów. Najlepszym miernikiem Twojego sukcesu jest dla nas Twoje dobre samopoczucie, lepsze zdrowie i uśmiech na twarzy.

Wierzymy w naturalne piękno każdej osoby.

,          ,

         

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave