holistycznie zdrowi o nas dietetyk online

 

Misja

Promujemy zdrowy styl życia w ujęciu holistycznym.

To oznacza, że tak samo ważna jest dla nas pełna wartości odżywczych, zbilansowana dieta, jak i towarzyszący jej codzienny ruch i pozytywne myślenie.

Zdrowie zbudowane dzięki diecie opartej o produkty naturalne i aktywność fizyczną, jest źródłem energii do życia i pewności siebie, niezbędnych do realizacji celów i marzeń.

 

Co nas wyróżnia?

Działamy głównie online

To oznacza, konsultację możesz odbyć w wygodnym dla Ciebie miejscu i bez wychodzenia z domu. Do każdego planu dietetycznego dołączamy listę zakupów. Wykonanie posiłków na cały dzień nie zajmie Ci więcej niż godzinę. To pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który z pewnością sobie cenisz.

 

Stawiamy na edukację i naukę nawyków

Poradni towarzyszy blog, w którym znajdziesz wiele artykułów bazujących na najnowszej wiedzy z zakresu dietetyki, opartej na EBM (evidence based medicine - medycynie opartej na dowodach) oraz naszym praktycznym doświadczeniu.

Wiemy, że gotowe plany dietetyczne same w sobie niczego nie zmienią. Oferujemy także stały kontakt z dietetykiem, co pozwala wyjaśniać pytania i wątpliwości na bieżąco, a w konsekwencji prowadzi do uzyskania całkowitej samodzielności w dokonywaniu mądrych wyborów w diecie.

 

Uważamy, że empatia to podstawa udanej współpracy

Relacja oparta na słuchaniu pomaga znacznie skuteczniej realizować cele. Rozpoczęcie współpracy zawsze poprzedza konsultacja aby dzięki uzyskanym podczas niej informacjom, jak najlepiej dostosować dietę do Ciebie. Indywidualne, zawsze od zera układane jadłospisy, uwzględniają ulubione przepisy i produkty naszych podopiecznych oraz sklepy, w których najczęściej robią zakupy. Pomijają też dania, za którymi nie przepadają. Zawsze możesz sprawdzić, jakie jest ich zdanie na ten temat.

 

U nas nie obowiązują listy zakazanych produktów

Uczymy dokonywać mądrych wyborów i dajemy wolność. Nakładanie restrykcyjnych ograniczeń, tyrańskie treningi, stosowanie głodówek i niepraktyczne plany dietetycznie, to zdecydowanie nie nasza specjalność. Wierzymy, że dobrze ukształtowane zdrowe nawyki, dzięki motywowaniu do zmian bez zakazów, nakazów i skrajności, przynoszą lepsze rezultaty niż tymczasowe rozwiązania w oczekiwaniu na natychmiastowe rezultaty.

 

W jaki sposób realizujemy misję?

Oferujemy konsultacje i plany dietetyczne.

 

Dostarczamy wiedzę łatwą do zastosowania w praktyce. Ponadto, mamy w ofercie ebooki, organizujemy kursy, warsztaty i szkolenia, również online.

 

Równie ważna jest motywacja wewnętrzna, która ułatwia realizowanie ważnych dla siebie celów. W ramach pełnej empatii współpracy indywidualnej, realizowanej poprzez konsultacje i plany dietetyczne, pomożemy Ci ją odnaleźć.  

 

Pomożemy Ci dostosować dietę do szybkiego trybu życia, wymagającej aktywności fizycznej lub specjalistycznych potrzeb zdrowotnych (np. PCOS, insulinooporności czy niedoczynności tarczycy) czy stanu w jakim się znajdujesz (np. ciąży lub przygotowania do niej).

 

Bardzo istotnym filarem naszej działalności jest budowanie społeczności, dla której zdrowie i rodzinna atmosfera oraz wzajemne wsparcie są głównymi wartościami. Znajdziesz nas w grupie na facebooku – Akcja Zdrowie i Kobiece zdrowie.

 

 

 

 

Kto stoi za Holistyczniezdrowi.pl?

Nazywam się Zofia Suszka i jestem dyplomowanym dietetykiem. Zanim doszłam do miejsca, w którym jestem teraz, sporo się wydarzyło. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak działam i dlaczego w taki, a nie inny sposób, zachęcam Cię do poznania mojej historii.

Każda opowieść ma swój początek. W szkole podstawowej, kiedy chipsy i batonik po szkole były moim ulubionym sposobem na umilenie sobie drogi powrotnej do domu.

Rodzice w tym momencie zrobili bardzo mądry krok, za który jestem im wdzięczna, a który kilkanaście lat temu nie był dość popularny – zapisali mnie na zajęcia sportowe. Wioślarstwo i konieczność utrzymania prawidłowej masy ciała zainspirowały mnie do poznawania zasad zdrowej diety.

W liceum, brak czasu na treningi, kontuzja złożyły się na przykry okres, w którym miałam bardzo niezdrową relację z jedzeniem. Wbrew pozorom, nie przytyłam. Skutek niskiej masy ciała był do przewidzenia: zaburzenia hormonalne, problemy z koncentracją, brak sił. Z ich konsekwencji wtedy nie zdawałam sobie sprawy.

W 2014 rozpoczęłam studia na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Tutaj zdobyłam wiedzę, która stopniowo, razem z silną motywacją do zmiany, pomogły mi wyjść z tego, w czym trwałam od dłuższego czasu. Było to przykre doświadczenie, ale postanowiłam je wykorzystać jako naukę. Studia kończyłam już ze zdrowym nastawieniem do jedzenia.

Pod koniec studiów zaczęłam pracować w poradni dietetycznej online dla sportowców, gdzie nauczyłam się, że nie ma dwóch takich samych przypadków, a każdą osobę, która do mnie przychodzi warto na początku dobrze poznać oraz, że najlepszą relacją między dietetykiem a klientem jest relacja pełna empatii i otwartości. W międzyczasie ukończyłam kurs trenera personalnego.

Cały czas uczę się i doszkalam, zdobyłam rónież tytuł specjalisty przyjaznym insulinoopornym w School of Insulin Resistance Therapy (SOIT).

Ze względu na własne doświadczenie, moje zainteresowania kierują się szczególnie ku dietoterapii PCOS (zespołu policystycznych jajników).

Wiem, że dieta oparta na zakazach i nakazach, pełna ograniczeń, prędzej czy później jest skazana na porażkę. Moim głównym celem jest pomaganie w budowaniu trwałych, zdrowych nawyków, które pozwolą uzykać Ci pełną samodzielność i pewność w obszarze zdrowego odżywiania, a także być najlepszym przykładem dla swoich bliskich.

Uważam, że z odpowiednim nastawieniem, wszystko jest możliwe. W moim przypadku – z osoby stroniącej od gór, stałam się ich wielką miłośniczką, a każda wycieczka w Tatry dostarcza mi wspaniałych wspomnień.

Gdybym nie była dietetykiem, prawdopodobnie otworzyłabym piekarnię. Pieczenie domowego chleba z wykorzystaniem naturalnych składników jest dla mnie warte każej minuty spędzonej w kuchni.

Przede wszystkm jednak, zastanawiam się, jak mogę pomóc Tobie?

,          ,

         

OFERTA

O nas 

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave