holistyczniezdrowi

Jak dieta ojca przed ciążą wpływa na zdrowie dziecka?

Spis treści

Wiemy, że dieta mamy, nawet ta stosowana przed ciążą, ma duży wpływ na zdrowie dziecka. Możesz się jednak zastanawiać, jak dieta ojca wpływa na zdrowie dziecka? Mamy obecnie dowody naukowe na to, że to jak żywi się ojciec przed ciążą, ma wpływ na zdrowie dziecka w znacznie późniejszych okresach życia. Szczególnie istotny okres pod tym względem to około 3 miesiące przed poczęciem, czyli czas, w którym kształtują się plemniki.

Wydawałoby się również, że tylko dieta mamy, oraz jej podejście mają znaczenie w kontekście powodzenia rozszerzania diety niemowlęcia. Jak się jednak okazuje, dieta ojca i jego nieco odmienne od matczynego, podejście do karmienia dziecka, powoduje, że tata pełni ważną rolę podczas etapu rozszerzania diety.

Ponadto:

Właśnie dziś na stronie think thanka Tato.net pojawił się mój artykuł poruszający między innymi zagadnienia takie jak m.in.:
– wpływ diety na męską płodność
– wpływ diety mężczyzny przed ciążą na zdrowie dziecka w przyszłości
– rola ojca w redukcji ryzyka zaburzeń odżywiania u córki

Zofia Pomes

Zofia Pomes

Jestem założycielką HZ, które powstało z potrzeby przekazywania wiarygodnej, opartą o naukę, lecz podanej w lekki sposób wiedzy z zakresu zdrowia. Ukończyłam dietetykę na poznańskim Uniwersytecie Medycznym i jako dietetyk pracuję od 2016 roku. Jestem autorką ebooków m.in. PCOS od A do Z oraz Dieta dla płodności z naszego sklepu.
Scroll to Top